š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now







Calvin Klein Launder Navy Modern Indoor Washable Area Rug - Clearance
| Colors: | Navy |
|---|---|
| Construction: | Machine Made |
| Material: | Face: 71% Polyester / Face: 25% Cotton / Face: 4% Other Fibers / Warp: 71% Polyester / Warp: 25% Cotton / Warp: 4% Other Fibers / Warp: 100% Recycled Cotton-Non slip/EVA |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.25" |
| Styles: | Mid-Century Modern |
| Backing: | Cotton |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.25" |
Select Title
From $83.00
Calvin Klein Launder Navy Modern Indoor Washable Area Rug - Clearanceā
$83.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Colors: | Navy |
|---|---|
| Construction: | Machine Made |
| Material: | Face: 71% Polyester / Face: 25% Cotton / Face: 4% Other Fibers / Warp: 71% Polyester / Warp: 25% Cotton / Warp: 4% Other Fibers / Warp: 100% Recycled Cotton-Non slip/EVA |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.25" |
| Styles: | Mid-Century Modern |
| Backing: | Cotton |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.25" |























