š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now















Calvin Klein Mesa Gypsum Modern Indoor Area Rug
| Colors: | Gypsum |
|---|---|
| Construction: | Handmade |
| Material: | Face: 41% Rayon / Face: 38% Jute / Face: 16% Cotton / Face: 5% Polyester / Warp: 41% Rayon / Warp: 38% Jute / Warp: 16% Cotton / Warp: 5% Polyester / Warp: Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.5" |
| Styles: | Mid-Century Modern |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.5" |
Select Title
From $101.15
Original: $289.00
-65%Calvin Klein Mesa Gypsum Modern Indoor Area Rugā
$289.00
$101.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Colors: | Gypsum |
|---|---|
| Construction: | Handmade |
| Material: | Face: 41% Rayon / Face: 38% Jute / Face: 16% Cotton / Face: 5% Polyester / Warp: 41% Rayon / Warp: 38% Jute / Warp: 16% Cotton / Warp: 5% Polyester / Warp: Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.5" |
| Styles: | Mid-Century Modern |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.5" |























