š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now



Michael Amini Gleam Flint Modern Indoor Area Rug - Clearance
| Colors: | Flint |
|---|---|
| Construction: | Machine Made |
| Material: | Face: 100% Polyester / Warp: 100% Polyester / Warp: Chenille / Warp: Jute / Warp: and Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.25" |
| Styles: | Mid-Century Modern |
| Backing: | Jute |
| Made In: | China |
| Thickness: | 0.25" |
$192.15
Original: $549.00
-65%Michael Amini Gleam Flint Modern Indoor Area Rug - Clearanceā
$549.00
$192.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Colors: | Flint |
|---|---|
| Construction: | Machine Made |
| Material: | Face: 100% Polyester / Warp: 100% Polyester / Warp: Chenille / Warp: Jute / Warp: and Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.25" |
| Styles: | Mid-Century Modern |
| Backing: | Jute |
| Made In: | China |
| Thickness: | 0.25" |























