š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now






Michael Amini Gleam Ivory/Slate Modern Indoor Area Rug - Clearance
| Colors: | Chestnut |
|---|---|
| Construction: | Machine Made |
| Material: | Face: 100% Polyester / Warp: 100% Polyester / Warp: Chenille / Warp: Jute / Warp: and Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.5" |
| Styles: | Mid-Century Modern |
| Backing: | Jute |
| Made In: | China |
| Thickness: | 0.25" |
Select Title
From $80.15
Original: $229.00
-65%Michael Amini Gleam Ivory/Slate Modern Indoor Area Rug - Clearanceā
$229.00
$80.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Colors: | Chestnut |
|---|---|
| Construction: | Machine Made |
| Material: | Face: 100% Polyester / Warp: 100% Polyester / Warp: Chenille / Warp: Jute / Warp: and Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.5" |
| Styles: | Mid-Century Modern |
| Backing: | Jute |
| Made In: | China |
| Thickness: | 0.25" |























