š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

Michael Amini Ma30 Star Blanket Indoor Area Rug
| Colors: | Blanket |
|---|---|
| Construction: | Handmade |
| Material: | Face: 99% Wool / Face: 1% Other / Warp: 99% Wool / Warp: 1% Other / Warp: Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.5" |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.5" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
$26.95
Original: $77.00
-65%Michael Amini Ma30 Star Blanket Indoor Area Rugā
$77.00
$26.95Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Colors: | Blanket |
|---|---|
| Construction: | Handmade |
| Material: | Face: 99% Wool / Face: 1% Other / Warp: 99% Wool / Warp: 1% Other / Warp: Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.5" |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.5" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |























