š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now






Michael Amini Ma30 Star Taupe/Ivory Modern Indoor Area Rug
| Colors: | Ivory |
|---|---|
| Construction: | Handmade |
| Material: | Face: 99% Wool / Face: 1% Other / Warp: 99% Wool / Warp: 1% Other / Warp: Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.5" |
| Styles: | Mid-Century Modern |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.5" |
Select Title
From $104.65
Original: $299.00
-65%Michael Amini Ma30 Star Taupe/Ivory Modern Indoor Area Rugā
$299.00
$104.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Colors: | Ivory |
|---|---|
| Construction: | Handmade |
| Material: | Face: 99% Wool / Face: 1% Other / Warp: 99% Wool / Warp: 1% Other / Warp: Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.5" |
| Styles: | Mid-Century Modern |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.5" |























