š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now







Nourison American Manor Blue Farmhouse Indoor Area Rug
| Colors: | Light Blue |
|---|---|
| Construction: | Machine Made |
| Material: | Face: 82% Polypropylene / Face: 18% Polyester / Warp: 82% Polypropylene / Warp: 18% Polyester / Warp: Jute |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.71" |
| Styles: | Farmhouse |
| Backing: | Jute |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.71" |
Select Title
From $80.15
Original: $229.00
-65%Nourison American Manor Blue Farmhouse Indoor Area Rugā
$229.00
$80.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Colors: | Light Blue |
|---|---|
| Construction: | Machine Made |
| Material: | Face: 82% Polypropylene / Face: 18% Polyester / Warp: 82% Polypropylene / Warp: 18% Polyester / Warp: Jute |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.71" |
| Styles: | Farmhouse |
| Backing: | Jute |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.71" |























