š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now




Nourison Amore Stone Shag Indoor Area Rug - Clearance
| Colors: | Sandstone |
|---|---|
| Construction: | Machine Made |
| Material: | Face: 100% Polypropylene / Warp: 100% Polypropylene / Warp: Jute |
| Pile: | Plush Pile |
| Pile Height: | 1.5" |
| Styles: | Shag & Flokati |
| Backing: | Jute |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 1.5" |
$384.65
Original: $1,099.00
-65%Nourison Amore Stone Shag Indoor Area Rug - Clearanceā
$1,099.00
$384.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Colors: | Sandstone |
|---|---|
| Construction: | Machine Made |
| Material: | Face: 100% Polypropylene / Warp: 100% Polypropylene / Warp: Jute |
| Pile: | Plush Pile |
| Pile Height: | 1.5" |
| Styles: | Shag & Flokati |
| Backing: | Jute |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 1.5" |























