š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now





Nourison Antique Bloom Teal Vintage Indoor Area Rug
| Colors: | Teal |
|---|---|
| Construction: | Machine Made |
| Material: | Face: 80% Wool / Face: 20% Nylon / Warp: 80% Wool / Warp: 20% Nylon / Warp: Latex |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.2" |
| Styles: | Vintage |
| Backing: | Fom Latex |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.2" |
Select Title
From $220.15
Original: $629.00
-65%Nourison Antique Bloom Teal Vintage Indoor Area Rugā
$629.00
$220.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Colors: | Teal |
|---|---|
| Construction: | Machine Made |
| Material: | Face: 80% Wool / Face: 20% Nylon / Warp: 80% Wool / Warp: 20% Nylon / Warp: Latex |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.2" |
| Styles: | Vintage |
| Backing: | Fom Latex |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.2" |























