š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now






Nourison Artworks Multicolor Modern Indoor Area Rug - Clearance
| Colors: | Multicolor |
|---|---|
| Construction: | Machine Made |
| Material: | Face: 80% New Zealand Wool / Face: 20% Luxcelle / Warp: 80% New Zealand Wool / Warp: 20% Luxcelle / Warp: Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.33" |
| Styles: | Mid-Century Modern |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | China |
| Thickness: | 0.33" |
Select Title
From $384.65
Original: $1,099.00
-65%Nourison Artworks Multicolor Modern Indoor Area Rug - Clearanceā
$1,099.00
$384.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Colors: | Multicolor |
|---|---|
| Construction: | Machine Made |
| Material: | Face: 80% New Zealand Wool / Face: 20% Luxcelle / Warp: 80% New Zealand Wool / Warp: 20% Luxcelle / Warp: Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.33" |
| Styles: | Mid-Century Modern |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | China |
| Thickness: | 0.33" |























