š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now



Nourison Artworks Slate/Brick Modern Indoor Area Rug - Clearance
| Colors: | Blue, Slate/brick |
|---|---|
| Construction: | Machine Made |
| Material: | Face: 80% New Zealand Wool / Face: 20% Luxcelle / Warp: 80% New Zealand Wool / Warp: 20% Luxcelle / Warp: Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.33" |
| Styles: | Mid-Century Modern |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | China |
| Thickness: | 0.33" |
$62.65
Original: $179.00
-65%Nourison Artworks Slate/Brick Modern Indoor Area Rug - Clearanceā
$179.00
$62.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Colors: | Blue, Slate/brick |
|---|---|
| Construction: | Machine Made |
| Material: | Face: 80% New Zealand Wool / Face: 20% Luxcelle / Warp: 80% New Zealand Wool / Warp: 20% Luxcelle / Warp: Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.33" |
| Styles: | Mid-Century Modern |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | China |
| Thickness: | 0.33" |























