🚚 Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now













Nourison Astra Machine Ivory Multicolor Mid-Century Modern Indoor Washable Area Rug
| Colors: | Chestnut |
|---|---|
| Construction: | Machine Made |
| Material: | Face: 100% Polyester / Warp: 100% Polyester / Warp: Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.25" |
| Styles: | Mid-Century Modern |
| Backing: | Polypropylene |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.25" |
Select Title
From $16.45
Original: $47.00
-65%Nourison Astra Machine Ivory Multicolor Mid-Century Modern Indoor Washable Area Rug—
$47.00
$16.45Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Colors: | Chestnut |
|---|---|
| Construction: | Machine Made |
| Material: | Face: 100% Polyester / Warp: 100% Polyester / Warp: Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.25" |
| Styles: | Mid-Century Modern |
| Backing: | Polypropylene |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.25" |























