š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

Nourison Avra Blanket Modern Indoor Area Rug
| Colors: | Blanket |
|---|---|
| Construction: | Handmade |
| Material: | Face: 80% Wool / Face: 20% Rayon / Warp: 80% Wool / Warp: 20% Rayon / Warp: Latex/Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.5" |
| Styles: | Mid-Century Modern |
| Backing: | Fom Latex |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.5" |
$65.45
Original: $187.00
-65%Nourison Avra Blanket Modern Indoor Area Rugā
$187.00
$65.45Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Colors: | Blanket |
|---|---|
| Construction: | Handmade |
| Material: | Face: 80% Wool / Face: 20% Rayon / Warp: 80% Wool / Warp: 20% Rayon / Warp: Latex/Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.5" |
| Styles: | Mid-Century Modern |
| Backing: | Fom Latex |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.5" |























