š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now






Nourison Botanical s Ivory Multicolor Modern Indoor Washable Area Rug
| Colors: | Chestnut |
|---|---|
| Construction: | Machine Made |
| Material: | Face: 49% Polyester / Face: 47% Cotton / Face: 4% Other Fiber / Warp: 49% Polyester / Warp: 47% Cotton / Warp: 4% Other Fiber |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.1" |
| Styles: | Mid-Century Modern |
| Backing: | Polyester |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.1" |
Select Title
From $27.65
Original: $79.00
-65%Nourison Botanical s Ivory Multicolor Modern Indoor Washable Area Rugā
$79.00
$27.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Colors: | Chestnut |
|---|---|
| Construction: | Machine Made |
| Material: | Face: 49% Polyester / Face: 47% Cotton / Face: 4% Other Fiber / Warp: 49% Polyester / Warp: 47% Cotton / Warp: 4% Other Fiber |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.1" |
| Styles: | Mid-Century Modern |
| Backing: | Polyester |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.1" |























