š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now












Nourison Chroma Lava Flow Modern Indoor Area Rug - Clearance
| Colors: | Lava Flow |
|---|---|
| Construction: | Machine Made |
| Material: | Face: 80% Wool / Face: 20% Nylon / Warp: 80% Wool / Warp: 20% Nylon / Warp: Cotton and Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.5" |
| Styles: | Mid-Century Modern |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | China |
| Thickness: | 0.5" |
Select Title
From $209.65
Original: $599.00
-65%Nourison Chroma Lava Flow Modern Indoor Area Rug - Clearanceā
$599.00
$209.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Colors: | Lava Flow |
|---|---|
| Construction: | Machine Made |
| Material: | Face: 80% Wool / Face: 20% Nylon / Warp: 80% Wool / Warp: 20% Nylon / Warp: Cotton and Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.5" |
| Styles: | Mid-Century Modern |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | China |
| Thickness: | 0.5" |























