š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now



Nourison Denmark Shag Ivory Scandinavian Indoor Area Rug - Clearance
| Colors: | Chestnut |
|---|---|
| Construction: | Machine Made |
| Material: | Face: 80% Polypropylene / Face: 20% Polyester / Warp: 80% Polypropylene / Warp: 20% Polyester / Warp: Jute |
| Pile: | Plush Pile |
| Pile Height: | 1.5" |
| Styles: | Scandinavian |
| Backing: | Jute |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 1.5" |
$96.25
Original: $275.00
-65%Nourison Denmark Shag Ivory Scandinavian Indoor Area Rug - Clearanceā
$275.00
$96.25Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Colors: | Chestnut |
|---|---|
| Construction: | Machine Made |
| Material: | Face: 80% Polypropylene / Face: 20% Polyester / Warp: 80% Polypropylene / Warp: 20% Polyester / Warp: Jute |
| Pile: | Plush Pile |
| Pile Height: | 1.5" |
| Styles: | Scandinavian |
| Backing: | Jute |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 1.5" |























