š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now



Nourison Gemstone Jade Modern Indoor Area Rug - Clearance
| Colors: | Jade |
|---|---|
| Construction: | Handmade |
| Material: | Face: 30% Wool / Face: 70% Luxcelle / Warp: 30% Wool / Warp: 70% Luxcelle / Warp: Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.5" |
| Styles: | Mid-Century Modern |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.5" |
Select Title
From $237.65
Original: $679.00
-65%Nourison Gemstone Jade Modern Indoor Area Rug - Clearanceā
$679.00
$237.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Colors: | Jade |
|---|---|
| Construction: | Handmade |
| Material: | Face: 30% Wool / Face: 70% Luxcelle / Warp: 30% Wool / Warp: 70% Luxcelle / Warp: Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.5" |
| Styles: | Mid-Century Modern |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.5" |























