š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now







Nourison Heritage Hall Freeform Black Persian Indoor Area Rug - Clearance
| Colors: | Black |
|---|---|
| Construction: | Handmade |
| Material: | Face: 100% New Zealand Wool / Warp: 100% New Zealand Wool / Warp: Polyester and Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.5" |
| Styles: | Persian |
| Backing: | Polyester |
| Made In: | China |
| Thickness: | 0.5" |
Select Title
From $1,599.00
Nourison Heritage Hall Freeform Black Persian Indoor Area Rug - Clearanceā
$1,599.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Colors: | Black |
|---|---|
| Construction: | Handmade |
| Material: | Face: 100% New Zealand Wool / Warp: 100% New Zealand Wool / Warp: Polyester and Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.5" |
| Styles: | Persian |
| Backing: | Polyester |
| Made In: | China |
| Thickness: | 0.5" |























