š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now


Nourison Impressionist Green Blue Floral Indoor Area Rug - Clearance
| Colors: | Green Blue |
|---|---|
| Construction: | Handmade |
| Material: | Face: 100% Wool / Warp: 100% Wool / Warp: Jute |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 1" |
| Styles: | Floral |
| Backing: | Jute |
| Made In: | India |
| Thickness: | 1" |
Select Title
From $559.65
Original: $1,599.00
-65%Nourison Impressionist Green Blue Floral Indoor Area Rug - Clearanceā
$1,599.00
$559.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Colors: | Green Blue |
|---|---|
| Construction: | Handmade |
| Material: | Face: 100% Wool / Warp: 100% Wool / Warp: Jute |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 1" |
| Styles: | Floral |
| Backing: | Jute |
| Made In: | India |
| Thickness: | 1" |























