š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now



Nourison Ingenue Silver Modern Indoor Area Rug - Clearance
| Colors: | Silver Gray |
|---|---|
| Construction: | Machine Made |
| Material: | Face: 92% Polypropylene / Face: 8% Polyester / Warp: 92% Polypropylene / Warp: 8% Polyester / Warp: Jute |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 1" |
| Styles: | Mid-Century Modern |
| Backing: | Jute |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 1" |
Select Title
From $178.15
Original: $509.00
-65%Nourison Ingenue Silver Modern Indoor Area Rug - Clearanceā
$509.00
$178.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Colors: | Silver Gray |
|---|---|
| Construction: | Machine Made |
| Material: | Face: 92% Polypropylene / Face: 8% Polyester / Warp: 92% Polypropylene / Warp: 8% Polyester / Warp: Jute |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 1" |
| Styles: | Mid-Century Modern |
| Backing: | Jute |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 1" |























