š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

Nourison Interweave Blanket Indoor Area Rug
| Colors: | Blanket |
|---|---|
| Construction: | Handmade |
| Material: | Face: 90% Wool / Face: 10% Cotton / Warp: 90% Wool / Warp: 10% Cotton / Warp: Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.25" |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.25" |
| Price Range: | $$$$$ (Premium) |
$79.45
Original: $227.00
-65%Nourison Interweave Blanket Indoor Area Rugā
$227.00
$79.45Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Colors: | Blanket |
|---|---|
| Construction: | Handmade |
| Material: | Face: 90% Wool / Face: 10% Cotton / Warp: 90% Wool / Warp: 10% Cotton / Warp: Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.25" |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.25" |
| Price Range: | $$$$$ (Premium) |























