š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now



Nourison Moda Breeze Botanical Indoor Area Rug - Clearance
| Colors: | Breeze |
|---|---|
| Construction: | Handmade |
| Material: | Face: 80% Wool / Face: 20% Luxcelle / Warp: 80% Wool / Warp: 20% Luxcelle / Warp: Polyester and Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.5" |
| Styles: | Botanical |
| Backing: | Polyester |
| Made In: | China |
| Thickness: | 0.5" |
Select Title
From $559.00
Nourison Moda Breeze Botanical Indoor Area Rug - Clearanceā
$559.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Colors: | Breeze |
|---|---|
| Construction: | Handmade |
| Material: | Face: 80% Wool / Face: 20% Luxcelle / Warp: 80% Wool / Warp: 20% Luxcelle / Warp: Polyester and Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.5" |
| Styles: | Botanical |
| Backing: | Polyester |
| Made In: | China |
| Thickness: | 0.5" |























