š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now









Nourison Natural Texture Charcoal Ivory Modern Indoor Area Rug
| Colors: | Taupe |
|---|---|
| Construction: | Machine Made |
| Material: | Face: 100% Polyester / Warp: 100% Polyester / Warp: Jute |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.35" |
| Styles: | Mid-Century Modern |
| Backing: | Jute |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.35" |
Select Title
From $25.55
Original: $73.00
-65%Nourison Natural Texture Charcoal Ivory Modern Indoor Area Rugā
$73.00
$25.55Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Colors: | Taupe |
|---|---|
| Construction: | Machine Made |
| Material: | Face: 100% Polyester / Warp: 100% Polyester / Warp: Jute |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.35" |
| Styles: | Mid-Century Modern |
| Backing: | Jute |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.35" |























