š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now







Nourison New Concept s Ivory Charcoal Scandinavian Indoor Washable Area Rug - Clearance
| Colors: | Taupe |
|---|---|
| Construction: | Machine Made |
| Material: | Face: 46% Polyester / Face: 43% Cotton / Face: 7% Acrylic / Face: 4% Other Fibers / Warp: 46% Polyester / Warp: 43% Cotton / Warp: 7% Acrylic / Warp: 4% Other Fibers / Warp: Non-skid Dot backing/Vinyl |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.28" |
| Styles: | Scandinavian |
| Backing: | Rubber |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.28" |
Select Title
From $41.65
Original: $119.00
-65%Nourison New Concept s Ivory Charcoal Scandinavian Indoor Washable Area Rug - Clearanceā
$119.00
$41.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Colors: | Taupe |
|---|---|
| Construction: | Machine Made |
| Material: | Face: 46% Polyester / Face: 43% Cotton / Face: 7% Acrylic / Face: 4% Other Fibers / Warp: 46% Polyester / Warp: 43% Cotton / Warp: 7% Acrylic / Warp: 4% Other Fibers / Warp: Non-skid Dot backing/Vinyl |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.28" |
| Styles: | Scandinavian |
| Backing: | Rubber |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.28" |























