š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now






Nourison Radiant Grey Multicolor Colorful Indoor Area Rug - Clearance
| Colors: | Gray Multicolor |
|---|---|
| Construction: | Machine Made |
| Material: | Face: 55% Polypropylene / Face: 45% Polyester / Warp: 55% Polypropylene / Warp: 45% Polyester / Warp: Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.25" |
| Styles: | Colorful |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |
Select Title
From $149.00
Nourison Radiant Grey Multicolor Colorful Indoor Area Rug - Clearanceā
$149.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Colors: | Gray Multicolor |
|---|---|
| Construction: | Machine Made |
| Material: | Face: 55% Polypropylene / Face: 45% Polyester / Warp: 55% Polypropylene / Warp: 45% Polyester / Warp: Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.25" |
| Styles: | Colorful |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |























