š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now













Nourison Rustic Textures Grey Blue Modern Indoor Area Rug
| Colors: | Gray, Blue |
|---|---|
| Construction: | Machine Made |
| Material: | Face: 80% Polypropylene / Face: 20% Polyester / Warp: 80% Polypropylene / Warp: 20% Polyester / Warp: Cotton/Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.5" |
| Styles: | Mid-Century Modern |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.5" |
Select Title
From $150.15
Original: $429.00
-65%Nourison Rustic Textures Grey Blue Modern Indoor Area Rugā
$429.00
$150.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Colors: | Gray, Blue |
|---|---|
| Construction: | Machine Made |
| Material: | Face: 80% Polypropylene / Face: 20% Polyester / Warp: 80% Polypropylene / Warp: 20% Polyester / Warp: Cotton/Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.5" |
| Styles: | Mid-Century Modern |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.5" |























