š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now












Nourison Rustic Textures Ivory Light Blue Vintage Indoor Area Rug
| Colors: | Chestnut |
|---|---|
| Construction: | Machine Made |
| Material: | Face: 59% Polyester / Face: 41% Polypropylene / Warp: 59% Polyester / Warp: 41% Polypropylene / Warp: Cotton/Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.5" |
| Styles: | Vintage |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.5" |
Select Title
From $61.25
Original: $175.00
-65%Nourison Rustic Textures Ivory Light Blue Vintage Indoor Area Rugā
$175.00
$61.25Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Colors: | Chestnut |
|---|---|
| Construction: | Machine Made |
| Material: | Face: 59% Polyester / Face: 41% Polypropylene / Warp: 59% Polyester / Warp: 41% Polypropylene / Warp: Cotton/Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.5" |
| Styles: | Vintage |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.5" |























