🚚 Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now
















Nourison Safari Dreams Blue Brick Painterly Indoor Area Rug - Clearance
| Colors: | Blue Brick |
|---|---|
| Construction: | Handmade |
| Material: | Face: 100% Rayon / Warp: 100% Rayon / Warp: Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.5" |
| Styles: | Painterly |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.5" |
Select Title
From $178.15
Original: $509.00
-65%Nourison Safari Dreams Blue Brick Painterly Indoor Area Rug - Clearance—
$509.00
$178.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Colors: | Blue Brick |
|---|---|
| Construction: | Handmade |
| Material: | Face: 100% Rayon / Warp: 100% Rayon / Warp: Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.5" |
| Styles: | Painterly |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.5" |























