š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now







Nourison Sahar Ivory Rust Vintage Indoor Area Rug
| Colors: | Chestnut |
|---|---|
| Construction: | Machine Made |
| Material: | Face: 100% Polyester / Warp: 100% Polyester / Warp: Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.35" |
| Styles: | Vintage |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.35" |
Select Title
From $223.00
Nourison Sahar Ivory Rust Vintage Indoor Area Rugā
$223.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Colors: | Chestnut |
|---|---|
| Construction: | Machine Made |
| Material: | Face: 100% Polyester / Warp: 100% Polyester / Warp: Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.35" |
| Styles: | Vintage |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.35" |























