š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now




Nourison Somerset Light Blue Modern Indoor Area Rug - Clearance
| Colors: | Light Blue |
|---|---|
| Construction: | Machine Made |
| Material: | Face: 50% Polyester / Face: 50% Acrylic / Warp: 50% Polyester / Warp: 50% Acrylic / Warp: Latex |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.5" |
| Styles: | Mid-Century Modern |
| Backing: | Fom Latex |
| Made In: | China |
| Thickness: | 0.5" |
Select Title
From $92.05
Original: $263.00
-65%Nourison Somerset Light Blue Modern Indoor Area Rug - Clearanceā
$263.00
$92.05Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Colors: | Light Blue |
|---|---|
| Construction: | Machine Made |
| Material: | Face: 50% Polyester / Face: 50% Acrylic / Warp: 50% Polyester / Warp: 50% Acrylic / Warp: Latex |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.5" |
| Styles: | Mid-Century Modern |
| Backing: | Fom Latex |
| Made In: | China |
| Thickness: | 0.5" |























