š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now








Nourison Sustainable Trends Ivory Grey Modern Indoor Area Rug
| Colors: | Chestnut |
|---|---|
| Construction: | Machine Made |
| Material: | Face: 100% Polyester / Warp: 100% Polyester / Warp: Jute/Latex |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.5" |
| Styles: | Mid-Century Modern |
| Backing: | Jute |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.5" |
Select Title
From $57.05
Original: $163.00
-65%Nourison Sustainable Trends Ivory Grey Modern Indoor Area Rugā
$163.00
$57.05Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Colors: | Chestnut |
|---|---|
| Construction: | Machine Made |
| Material: | Face: 100% Polyester / Warp: 100% Polyester / Warp: Jute/Latex |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.5" |
| Styles: | Mid-Century Modern |
| Backing: | Jute |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.5" |























