š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now



Nourison Timeless Navy Traditional Indoor Area Rug - Clearance
| Colors: | Navy |
|---|---|
| Construction: | Machine Made |
| Material: | Face: 80% Wool / Face: 20% Nylon / Warp: 80% Wool / Warp: 20% Nylon / Warp: Cotton/Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.5" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | China |
| Thickness: | 0.5" |
$1,919.62
Original: $5,484.62
-65%Nourison Timeless Navy Traditional Indoor Area Rug - Clearanceā
$5,484.62
$1,919.62Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Colors: | Navy |
|---|---|
| Construction: | Machine Made |
| Material: | Face: 80% Wool / Face: 20% Nylon / Warp: 80% Wool / Warp: 20% Nylon / Warp: Cotton/Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.5" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | China |
| Thickness: | 0.5" |























