š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now



Nourison Timeless Red Persian Indoor Area Rug - Clearance
| Colors: | Red |
|---|---|
| Construction: | Machine Made |
| Material: | Face: 80% Wool / Face: 20% Nylon / Warp: 80% Wool / Warp: 20% Nylon / Warp: Cotton/Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.5" |
| Styles: | Persian |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | China |
| Thickness: | 0.5" |
Select Title
From $594.65
Original: $1,699.00
-65%Nourison Timeless Red Persian Indoor Area Rug - Clearanceā
$1,699.00
$594.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Colors: | Red |
|---|---|
| Construction: | Machine Made |
| Material: | Face: 80% Wool / Face: 20% Nylon / Warp: 80% Wool / Warp: 20% Nylon / Warp: Cotton/Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.5" |
| Styles: | Persian |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | China |
| Thickness: | 0.5" |























