š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now







Nourison Venosa Green Ivory Modern Indoor Area Rug - Clearance
| Colors: | Chestnut |
|---|---|
| Construction: | Handmade |
| Material: | Face: 58% Rayon / Face: 42% Jute / Warp: 58% Rayon / Warp: 42% Jute / Warp: Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.5" |
| Styles: | Mid-Century Modern |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.5" |
Select Title
From $94.15
Original: $269.00
-65%Nourison Venosa Green Ivory Modern Indoor Area Rug - Clearanceā
$269.00
$94.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Colors: | Chestnut |
|---|---|
| Construction: | Handmade |
| Material: | Face: 58% Rayon / Face: 42% Jute / Warp: 58% Rayon / Warp: 42% Jute / Warp: Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.5" |
| Styles: | Mid-Century Modern |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.5" |























