š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

Nourison Venosa Green Ivory, Taupe, Ivory Grey, Grey Ivory, Blue Ivory Modern Indoor Area Rug - Clearance
| Colors: | Ivory, Chestnut |
|---|---|
| Construction: | Handmade |
| Material: | Face: 58% Rayon / Face: 42% Jute / Warp: 58% Rayon / Warp: 42% Jute / Warp: Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.5" |
| Styles: | Mid-Century Modern |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.5" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
$179.00
Nourison Venosa Green Ivory, Taupe, Ivory Grey, Grey Ivory, Blue Ivory Modern Indoor Area Rug - Clearanceā
$179.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Colors: | Ivory, Chestnut |
|---|---|
| Construction: | Handmade |
| Material: | Face: 58% Rayon / Face: 42% Jute / Warp: 58% Rayon / Warp: 42% Jute / Warp: Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.5" |
| Styles: | Mid-Century Modern |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.5" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |























